Peyk - Gais Security- Gais Siber Güvenlik Teknolojileri

Peyk Siber İstihbarat Servisi

Peyk, Yapay Zeka Destekli Bir Siber İstihbarat Analiz Servisidir.


Peyk Nedir ?

Peyk, siber dünyadaki gelişmelere odaklanan, şirketinizin ve çalışanlarınızın karşılaşabilecekleri siber tehditlere karşı önlem alınmasını sağlayan yapay zeka destekli siber istihbarat ve analiz servisidir.

Tespit Özellikleri


Fraud Tespiti

Firmanıza ve müşterilerinize maddi açıdan zarar verebilecek fraud amaçlı açılan web siteleri ve IP'leri sistemimizde sürekli olarak güncellenmekte ve sizlere sunulmaktadır.

Phishing Tespiti

Firmanızı hedef alan phishing saldırıların web sitesi ve IP’leri tespit edilmektedir.

Malware Tespiti

Zararlı yazılım barındıran web siteleri ve IP'leri sistemimiz üzerinde sürekli güncellenmekte ve sizlere sunulmaktadır

Exploit Tespiti

Firmanızın sistem açıklarından yararlanabilme potansiyeli olan exploit web siteleri ve IP'leri sistemimiz üzerinde sürekli güncellenmekte ve sizlere sunulmaktadır.

Canlı Atak Takibi

Peyk honeypot ağı ile firmanıza yönelik yapılan saldırıların tespit edilmesi ve saldırma ihtimali olan IP’lerin takibi yapılmaktadır.

Whois Takibi

Sistemimiz üzerinde, barındırdığınız alan adlarının domain ve ssl takibi yapılarak süresi dolan veya şirketinizin prestijini etkileyecek alan adlarının tespiti sağlanmaktadır.

Veri Sızıntısı Takibi

Çeşitli kaynaklar ve veri tabanımız içerisinde, firmanıza ait veri sızıntılarının tespiti yapılır.

Deep & Dark Web Takibi

İnternetin alt katmanı (Deep Web) olarak adlandırılan ve tor ağı ile erişimi sağlanan DeepWeb'te 7/24 çalışan yazılımımız ve özel ekiplerimiz ile sürekli olarak detaylı tarama gerçekleştirilip, firmanız ile ilgili bilgiler detaylı olarak sunulmaktadır.

Yapay Zeka

Web üzerinde paylaşılan fotoğrafların Yapay Zeka kullanılarak anlamlandırılması ve kategori bazlı tespit yapılması sağlanmaktadır. Örneğin “Ofis” kategorisindeki bir çalışanın, paylaşılan fotoğraflar içerisinde bilgisayar, monitör, döküman gibi objeleri tespit ederek görüntülenmesi sağlanmaktadır. Hedef olarak gösterdiğiniz bir fotoğrafın, yapay zeka tarafından web üzerinde aynısı veya benzerleri tespit edilmesi sağlanmaktadır.

Marka Koruması

Gazete, dergi, televizyon, web gibi basılı ve dijital yayınlarda firmanız hakkında yapılan paylaşımları tespit edip, takip etmeniz sağlanmaktadır.

Sosyal Medya Takibi

Çağımızın olmazsa olmazı olarak kabul edilen sosyal medya aslında en fazla sızıntının bulunduğu kaynakların başında gelir. Sistemimiz sayesinde sosyal medya, gazete, dergi, blog ve benzeri sosyal medya siteleri üzerinde atılan mesajların, fotoğrafların belirtilen kritlerler dahilinde takibi ve analizi sağlanmaktadır.

ÜRÜN GÖRSELLERİ