Acunetix

Web Uygulaması Güvenlik Tarayıcısı

Web uygulamaları, güvenlik açısından detaylı bir test prosedürüne tabi tutulamamaktadır. Acunetix ile bu test ortamını hazırlayabilir ve web uygulamasını saldırılara karşı koruyabilirsiniz. Web uygulamalarında ufak bir kod hatası, uygulamanın zarar görmesine, veri tabanı bilgilerine erişime ve hatta web sunucusuna izinsiz erişime neden olmaktadır.

 • Dinamik oluşturulan web uygulamalarındaki güvenlik açıklarını tarayarak, çok detaylı analiz yapılmasını ve gelişkin raporlar alınmasını sağlar.
 • Bu sayede, web uygulamasında, veri tabanı bağlantısında ya da servisteki güvenlik açıklarını, güvenlik sorunu ortaya çıkmadan bulmanızı ve kapatmanızı sağlar.
 • Acunetix sadece web uygulamalarını denetlemekle kalmaz, aynı zamanda web uygulamasının bulunduğu sunucuyuda, tüm saldırı yöntemlerine karşı denetler.
 • Tüm denetleme süreci, manuel olarak yapılan testlere göre çok kısa zamanda sona erer.
 • Acunetix ile tüm kodlamalarda var olan ve güvenlik tehlikesi yaratabilecek kırılganlıkları ortaya çıkartabilirsiniz.
 • ASP, PHP, .NET, CFM
Güvenlik Açığı Yönetimi
Güvenlik Açığı Yönetimi

Acunetix, JavaScript, AJAX ve Web 2.0 web uygulamalarını da içeren hazır ve özel web uygulamalarını analiz etmek için güçlü ve benzersiz bir çözüm sunar. Acunetix, neredeyse her dosyayı bulabilen gelişmiş bir tarayıcıya sahiptir. Bulunamayan şey kontrol edilemediğinden bu önemlidir.

En Hızlı Tarama Motoru
En Hızlı Tarama Motoru

Acunetix motoru C ++ ile yazılmıştır. Bu, üst düzey dillerde yazılmış tarayıcılardan çok daha hızlı çalışmasını sağlar. Taramalar minimum sayıda istek kullanır. Bu, ağ ve sunucu yükünü azaltır ve testi hızlandırır. Acunetix performansa odaklanır.

Akıllı Tarama Teknolojisi
Akıllı Tarama Teknolojisi

Birçok web sitesinde ve web uygulamasında, aynı veya benzer şablonlara dayanan çok sayıda sayfa / arayüz bulunur. Aynı şablonlar genellikle aynı potansiyel güvenlik açıkları anlamına gelir. Acunetix, taramanın ilk %20’sinde %80 güvenlik açığı sağlamak için önce benzersiz sayfaları ve arayüzleri tarar.

Derin Tarama Teknolojisi
Derin Tarama Teknolojisi

Modern web uygulamaları karmaşık Html5 ve javaScript kullanılarak yazılmıştır. chromium engine tabanlı DeepScan teknolojisi, Acunetix’in bu tür sayfaları diğer tarayıcılardan daha etkili bir şekilde taramasını sağlar. DeepScan en popüler JavaScript çerçevelerini otomatik olarak keşfedebilir. DeepScan, şifre korumalı alanları bile taramak için Acunetix Login Sequence Recorder ile birlikte çalışır.

Kötü Amaçlı Yazılım Algılama
Kötü Amaçlı Yazılım Algılama

Acunetix, kötü amaçlı bağlantıları tanımlamak için Google ve Yandex’den güvenli tarama veritabanları kullanır. Acunetix, Windows’ta indirilen tüm komut dosyalarını kötü amaçlı yazılımlara karşı taramak için windows Defender’ı kullanır. Linux’ta, Acunetix indirilenlerin tümünü taramak için ClamAv kullanır.

Ağ Güvenlik Açığı Taraması
Ağ Güvenlik Açığı Taraması

Web sitesi denetiminin bir parçası olarak, Acunetix’in çevrimiçi sürümü, web sitesini barındıran sunucunun ağ güvenliği denetimini yürütür. Bu ağ güvenliği taraması, sistemde bir bağlantı noktası taraması çalıştırarak taranan sunucuda çalışan tüm hizmetleri tanımlar. Acunetix, tespit edilen hizmetleri barındıran işletim sistemini ve yazılımı rapor edecektir. Bu işlem sunucuda gizlenen Trojans’leride tanımlar.

 • Özel, ticari ve açık kaynaklı uygulamalarda 6500'den fazla güvenlik açığının en yüksek tespit derecesi.
 • AcuSensor (IAST), kara kutu taraması (DAST) sırasında keşfedilmeyen gizli girişleri bulmanızı ve test etmenizi sağlar.
 • Gelişmiş Tarama ve Kimlik Doğrulama desteği, JavaScript web sitelerini ve SPA'ları tarama yeteneği sağlar.

Bize Ulaşın!

 • Zamanınızı nasıl harcayacağınızı bilmek için tespit edilen sorunları önceliklendirin ve sınıflandırın.
 • Neyin ele alınması gerektiğini öğrenmek için yönetim ve uyum raporları oluşturun.

Bize Ulaşın!

 • Hata düzeltme süreçlerini kolaylaştırmak için Jira gibi sorun izleyicilerle entegre edin.
 • Yeni derleme taramasını otomatikleştirin - Jenkins gibi CI araçlarıyla entegre edin.

Bize Ulaşın!