ThreatCast

ThreatCast

Gerçek zamanlı tehdit istihbaratı ile bilinçli mobil uygulama güvenlik kararları alın.

Bir Android veya iOS uygulaması piyasaya sürüldükten sonra, güvenlik ekipleri ve geliştiriciler genellikle çok geç olana kadar en yaygın saldırı vektörlerini ve kodlarının zafiyet içeren kısımlarını göremezler. Bu görü olmaksızın, bilgisayar korsanları duyarlı müşteri verilerini açığa çıkarabilecek, kodları ve diğer fikri mülkiyet haklarını çalabilecek, finansal veya itibari zararlara neden olabilecek vb saldırıları yapmak için özgürce hareket edebilirler.

Gerçek zamanlı tehdit izlemeye yönelik yeni bir mobil uygulama güvenlik konsolu olan ThreatCast, bu görünürlük sorununu çözer. Kuruluşlar, ThreatCast ile, iXGuard ve DexGuard ile korunan iOS ve Android uygulamalarına karşı meydana gelen tehdit olaylarını belirleyebilir ve analiz edebilir. ThreatCast ekiplere uygulamaları yayınlandıktan ve indirildikten sonra, uygulamalarının güvenliği konusunda kesintisiz bilgi sağlar -kuruluşlar için geçmişte tam olarak bilinmeyen alanlar.

Eyleme geçirilebilir içgörüler edinin

Saldırılara anında yanıt vermek veya şüpheli kullanıcıları engellemek için tehdit verilerini analiz edin.

Tehditleri gerçek zamanlı olarak saptayın

Tehdit olaylarını meydana geldiğinde saptamak için gezinmesi kolay gösterge tablolarını ve özel uyarıları kullanın.

Geliştirme yaşam döngüsüne güvenliği entegre edin

Pazara sürüm hızından ödün vermeksizin, gelişim sürecinde mobil güvenliğe öncelik verin.

özellikler

ThreatCast Özellikleri

ThreatCast ile ortamı, uygulamayı ve kod tehditlerini analiz edin
Ortam tehditleri
Bu genel ortam tehditleri doğrudan mobil uygulamaları hedeflemez ancak çoğu zaman hedefli tehditlerin temelidir. Örneğin, DexGuard veya iXGuard ile korunan uygulamanız potansiyel olarak zararlı bir ortamda - kökü belirtilen veya güvenliği kırılmış cihaz- çalıştırıldığını saptar.
Kod tehditleri
Bu, birinin statik veya dinamik olarak uygulamaların iç mantığını engelleme ve hedeflenen davranışlarını değiştirme girişiminde bulunduğunda meydana gelir. Kod tehditleri, kötü niyetli kişilerin belirli mobil uygulamaları hedeflediğinin en belirgin göstergeleridir. 
Uygulama tehditleri
Bunlar uygulamanın bütünlüğü ile ilgilidir ve uygulamayı kurcalama ve muhtemelen davranışını değiştirme girişiminde bulunulduğunu belirtir. Eğer bu gerçekleşirse, DexGuard veya iXGuard RASP işlevselliği otomatik olarak saptanan tehditleri cevap vermeyi tetikler.

Bize Ulaşın!

Uygulama güvenliğini güçlendirmek için ThreatCast verilerinizi kullanın
Birincil saldırı vektörlerine karşı savunma
DexGuard veya iXGuard güvenlik en iyi uygulamalarını uygulamanıza yardımcı olurken, ThreatCast gerçek tehditlere dayalı kesin güvenlik protokollerinize in ce ayar yapmanıza imkan tanır.
Çalışma zamanı analizine ve canlı saldırılara karşı yanıtı optimize edin
Nesnel verilere dayalı olarak – tehditlerin belirli bir alt kategorisi saptandığı zaman bir uygulamanın kullanılabilir işlevselliği sonlandırması, sınırlandırması veya bir bildirim göstermesi gerekip gerekmediğine karar verin.
Kod korumasını güçlendirmek için yayınlama sıklığını ayarlayın
DexGuard ve iXGuard’ın uygulanan kod koruması her yapıda farklıdır, bu nedenle saldırganlar her yeni sürümde sıfırdan başlamalıdır. ThreatCast, yeni bir uygulama sürümünü gizliliğini ihlal etmek için geçen ortalama süreyi size gösterir, böyle siz de yayınlama sıklığını ayarlayabilirsiniz.
Guardsquare, mobil uygulama koruması konusunda dünya lideridir. Bütün büyük endüstriler genelinde dünya çapında 650'den fazla müşteri, ersine mühendislik ve bilgisayar korsanlığına karşı mobil uygulamalarını korumak için Guardsquare'e güveniyor. Açık kaynak ProGuard teknolojisi üzerine inşa edilen Guardsquare yazılımı, geliştirme sürecine şeffaf bir şekilde entegre olur ve Android (DexGuard) ve iOS (iXGuard) uygulamalarına hem cihaz içi hem de cihaz dışı saldırılara karşı onları güçlendiren birden fazla koruma katmanı ekler. Mobil uygulama güvenlik konsolu olan ThreatCast'in eklenmesiyle Guardsquare bugün piyasadaki en eksiksiz mobil uygulama güvenlik çözümünü sunuyor.

Bize Ulaşın!