SIEM (Endpoint Monitoring and Auditing)

karmasis

Infraskope Endpoint Monitoring and Auditing

Infraskope bir SIEM ürünün tüm fonksiyonlarını içerdiği gibi, kurumunuzda bulunan SIEM ürününün etkinliğini arttırmak için de kullanılabilir.

Güvenlik Denetimlerine Kolay Uyum
Güvenlik Denetimlerine Kolay Uyum

ISO 27001, PCI, SOX, COBIT ve benzeri güvenlik standart ve prosedürleri tarafından gereksinim duyulan kontrol maddelerinin karşılanmasına yardımcı olur.

Proaktif Müdahale
Proaktif Müdahale

Güvenlik ihlalleri anında oluşmaz. Olayın gerçekleşmesinden önce oluşan olayların analizi ile bu tür durumlar önceden tespit edilebilir. Örneğin işten ayrılacak bir personel öncesinde dosyalarını yedekler, sıkıştırır, bulut veya USB depolama aygıtlarına kopyalar. Infraksope ile bu tür olayları önceden tespit edebilirsiniz.

Adli Soruşturmalarda Hızlı Dönüş
Adli Soruşturmalarda Hızlı Dönüş

Kurum bilgisayarlarınızda gerçekleşen bir olayın yakın zamandaki bir adli inceleme ile ilgili olduğu gerekçesiyle savcılık veya ilgili makamlardan gelecek bir talebe yanıt vermek kurumsal kimliğinizin korunması için önem arzeder.

Ticari Değerlerinizin Korunması
Ticari Değerlerinizin Korunması

Elinizde bulunan hassas bilgiler, hasta kayıtları, personel özlük bilgileri, müşteriye ait doküman ve kayıtlar, ticari önem arzeden bilgi ve dokümanların başka kurum ve kişilerle paylaşılmasını önceden tespit etmek ve/veya bu tür olaylara karşı koruyucu önlem alabilmeniz için gerekli yöntemlerin geliştirilmesine olanak sağlamak.

özellikler

Infraskope SIEM Özellikleri

Infraskope Server, kurumunuzdaki dizüstü, masaüstü, sunucuların (Windows, Unix, Linux vb.), ağ cihazlarının, uygulama sunucularının, güvenlik duvarlarının ve diğer tüm sistemler tarafından oluşturulan günlük kayıtlarını merkezi olarak toplayabilmenizi ve bu kayıtlardan gerçek zamanlı uyarı alabilmenizi sağlayan bir kayıt yönetim ve uyarı (SIEM) ürünüdür.

Infraskope farklı ihtiyaçlara yanıt verebilmek için tasarlanmıştır. İster ajanlı, ister ajansız olarak çalışabilen kollektörleri ile hemen hemen tüm senaryolara yanıt verebilirsiniz.

Bize Ulaşın!