Netsparker

netsparker

Web Uygulaması Güvenlik Tarayıcısı

Netsparker, web sitesinin geliştirildiği dil ya da teknolojiye bakmaksızın, platformdan bağımsız bir şekilde SQL Injection ve Cross-site Scripting (XSS) gibi güvenlik açıklarını tespit eder ve çözüm önerilerini de içerecek şekilde tüm detaylarıyla size raporlar. Ayrıca Netsparker, kendine özgü tarama teknolojileri sayesinde güvenlik açıklarını tespit etmekle kalmayıp, bu güvenlik açıklarının gerçekten var olduğuna dair kanıt sunar. Böylelikle Netsparker’ın size sunduğu sonuçların doğruluğunu kontrol etmeniz gerekmez.

Web Güvenliğinizi Otomatikleştirin
Web Güvenliğinizi Otomatikleştirin

Netsparker, siber güvenlik becerileri boşluğuyla mücadele etmenize ve web güvenliği süreçlerinizi tamamen otomatikleştirmenize yardımcı olur.

Büyürken Ölçeklendirin
Büyürken Ölçeklendirin

Netsparker, küçük işletmelerin yanı sıra büyük şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirerek büyüyen ağrıları hafifletir.

En Yüksek Verimliliğe Ulaşın
En Yüksek Verimliliğe Ulaşın

Netsparker sadece başka bir uygulama tarayıcısı değil, eksiksiz bir güvenlik açığı yönetimi çözümüdür.

özellikler

Netsparker Teknik Özellikleri

Netsparker, siber güvenlik becerileri boşluğuyla mücadele etmenize ve web güvenliği süreçlerinizi tamamen otomatikleştirmenize yardımcı olur. Sorunları gidermeye yönelik çalışmanıza öncelik vermenize yardımcı olan otomatik güvenlik açığı değerlendirmesi yapabilirsiniz. Ayrıca, mevcut web varlıklarınızı otomatik olarak keşfedebilir ve koruyabilirsiniz, böylece yoğun kaynak gerektiren manuel prosedürlerden kaçınabilirsiniz.

  • Netsparker, HTML5, Web 2.0 ve Tek Sayfa Uygulamaları (SPA) dahil olmak üzere her türlü eski ve modern web uygulamalarının yanı sıra parola korumalı web varlıklarını otomatik olarak tarar ve tarar.
  • Güvenlik açıkları, olası hasarı ve düzeltilmesi gereken aciliyeti vurgulamak için otomatik olarak bir önem düzeyi atanır.
  • Varlık Discovery hizmeti sürekli IP adresleri, üst düzey ve ikinci düzey alan adlarını ve SSL sertifikası bilgilere dayanarak varlıklarını keşfetmeye interneti tarar.

detaylı bilgi al

İşletmeniz genişlediğinde, güvenlik gereksinimlerinizin kapsamı da genişler. Netsparker, küçük işletmelerin yanı sıra büyük şirketlerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde ölçeklendirerek büyüyen ağrıları hafifletir. Ölçeklenebilirliğinin anahtarlarından biri , yanlış pozitiflere kaynak israf etmenizi engelleyen Proof-Based Scanning TM'dir .

  • Kullanımı Dayanıklı Tabanlı Tarama TM teknolojisi, Netsparker güvenle bulunan açıkları sömüren ve üreten bir kanıtı istismar veya kanıt kavram, güvenlik açıkları yanlış pozitif hangilerinin dogruluyor.
  • Netsparker Gösterge Tabloları web varlıkları çok sayıda olsa bile, açık ve özlü bir şekilde bilgi sağlar.
  • Netsparker , ana uygulamaya rapor veren ve tarama sürelerini azaltmak için birden çok BT kaynağını etkin bir şekilde kullanan ölçeklenebilir Tarama Aracıları kullanır .

detaylı bilgi al

Netsparker sadece başka bir uygulama tarayıcısı değil, eksiksiz bir güvenlik açığı yönetimi çözümüdür. Web uygulamalarınızı sorunsuz bir şekilde düzeltip yeniden test edebilmeniz için bunu sorun izleyicilerinizle entegre edebilirsiniz. Ayrıca bunu SDLC'nize entegre edebilirsiniz, böylece onu üretime dönüştüren hatalı web uygulamalarını onarmanın büyük maliyetlerinden kurtulabilirsiniz.

  • Netsparker, roller oluşturmak, sorunları atamak, düzeltme süreçlerine genel bakış ve tamamlandıktan sonra yeniden test etmek için kullanabileceğiniz yerleşik ekip yönetimi ve güvenlik açığı yönetimi özelliklerine sahiptir.
  • Sen kullanarak açıklarını yönetebilir üçüncü parti meselesi izleyicileri böyle Azure DevOps, GitLab, GitHub, Jira yanı sıra sıra güvenlik açığı yönetim sistemleri bu tür Metasploit veya Kenna olarak.
  • Uygulamalarınızı en başından korumak için, Netsparker'ı Jenkins, TeamCity veya Bamboo gibi CI / CD platformlarıyla entegre edebilirsiniz .

detaylı bilgi al