Malwation AIMA

Malwation AIMA

Hipervizör Tabanlı Otomatize/İnteraktif Zararlı Yazılım Analiz Sistemi

Malwation AIMA, hipervizör tabanlı otomatize/interaktif zararlı yazılım analiz sistemidir. AIMA, zararlı yazılımların analizini kolaylaştırır ve klasik analiz sürecinde yapılması gereken işlemleri otomatikleştirerek zamandan tasarruf sağlar. Akıllı makine öğrenimi tabanlı repütasyon motoru ve raporlama sistemi sayesinde size zararlı yazılımların önemli ayrıntılarını gösterir.

İNTERAKTİF
İNTERAKTİF

AIMA isteğe bağlı olarak insan etkileşimine izin verir. Herhangi bir dosyayı taramak için yüklediğinizde, sanal makineye AIMA arayüzü aracılığıyla erişebilir, analiz sürecine ve sonuçlarına gerçek zamanlı olarak müdahale edebilir , YARA kural setlerini özelleştirebilirsiniz.

TESPİT EDİLEMEZ
TESPİT EDİLEMEZ

AIMA’nın sahip olduğu analiz motoru görünmezdir ve zararlı yazılımlar tarafından tespit edilemez. Zararlı yazılımların tüm kaçınma tekniklerini atlatır ve zararlı yazılımların davranışını derinlemesine analiz eder. Sistemdeki tüm kötü amaçlı yazılım faaliyetlerini kaydeder.

REPÜTASYON MOTORU
REPÜTASYON MOTORU

AIMA, zararlı yazılımların işlevlerini ML tabanlı analiz ve repütasyon motoru ile kritiklik düzeyine göre sınıflandırır. İlgili fonksiyonların nerede ve nasıl kullanıldığını belirler. Varyantları tanımlar.

AĞ ANALİZİ
AĞ ANALİZİ

AIMA tüm ağ aktivitesini yakalar ve analiz eder. Şifrelenmiş trafiğin şifresini çözebilir ve zararlı yazılımla ilgili tüm öğeleri bulur. Ağ trafiğini ayrıntılı olarak özetler ve zararlı yazılımlar tarafından kullanılan etki alanı ve IP adreslerini gösterir.

İNSAN SİMÜLASYONU
İNSAN SİMÜLASYONU

AIMA’yı tam otomatik modda kullanırsanız, insan simülasyonu zararlı yazılımın sezgisel anti-analiz tekniklerini atlatır. (Eylem tabanlı gibi)

ESNEK RAPORLAR
ESNEK RAPORLAR

AIMA, analistler, SOC & IR ekipleri, entegre edilebilen ürünler tarafından daha etkin kullanım için birçok formatta raporlar oluşturabilir.

Gais Security
Gais Security

Gais Siber Güvenlik Teknolojleri, uzman ekibiyle yanınızdadır. Detaylı bilgi için bizi arayın.