DAM (Database Activity Monitoring)

karmasis

Infraskope Database Activity Monitoring

Veri tabanı sistemlerinizde gerçekleşen olayları tespit eder, sınıflandırır, alarm üretir ve raporlar.

Veri İçerik Değişimi
Veri İçerik Değişimi

Dataskope ile veritabanında değişiklik yapıldığında haberiniz olacaktır ancak neyin değiştiğinin takibi de son derece önemlidir. Örneğin, bir veritabanı içinde bulunan tablolarda yapılan değişikliklerin takip (SELECT, UPDATE, DELETE, EXEC, vb.) edilmesi ve raporlanması mümkün olmalıdır.

Veritabanına Yapılan Erişimlerin Takibi
Veritabanına Yapılan Erişimlerin Takibi

Kritik verilerin bulunduğu veritabanı sunucularına erişim genellikle tek bir veritabanı kullanıcı adı ile yapılmaktadır. Bu durumda kimin ne yaptığının anlaşılması mümkün olmamaktadır.

Database Administrator (DBA) Denetimi
Database Administrator (DBA) Denetimi

DBA tarafından gerçekleştirilen kullanıcı yaratma, silme veya mevcut yetkilerin değiştirilmesine dair yapılabilecek tüm işlemlerin denetlenmesine yardımcı olur.

Raporlama
Raporlama

Aktif olarak sistemlerinizin denetimini sağlamanın yanı sıra oluşan tüm olayların raporlanması şarttır. Görev ihlali durumunda gerektiğinde ilgili mercilere ilgili kanıtları rapor olarak sunabiliyor olmanızı sağlar.

özellikler

Infraskope DAM Özellikleri

Infraskope Database Audit ürününün temel işlevi kritik veri tabanı sistemlerine yapılan erişimlerin ve değişikliklerin beklenen, planlı ve istenen şekilde olduğundan emin olmaktır. Tüm bu işlemleri veritabanında denetim özelliğini açmadan yapabilirsiniz.

Veri tabanı sistemlerinizde gerçekleşen olayları tespit eder, sınıflandırır, alarm üretir ve raporlar. Hassas veriye kimin eriştiği ve hangi aralıklarla hangi işlemleri gerçekleştirdiği bilgilerine kolayca ulaşmanızı sağlayarak önceden tanımlanmış alarm kuralları ile yetkililerin olaylarla ilgili bilgilendirilmesini sağlayan veri tabanı denetim ürünüdür. Infraskope Database Audit ile aşağıdaki denetimleri gerçekleştirebilir ve raporlama yapabilirsiniz.

Bize Ulaşın!